TikTok: wykupiony przez USA czy zbanowany w USA?

The Guardian donosi, że TikTok może być wykupiony przez amerykańskich inwestorów. Za to Trump ogłasza, że zbanuje TikToka w USA, m.in. z obaw o szpiegowanie obywateli Stanów przez chiński wywiad.

Poczta w USA: paczki Amazona to główny priorytet?

Listonosze z USA pozwali urząd pocztowy w Portland. Zarzut: opóźnianie wysyłek priorytetowych, aby szybciej dostarczać niepriorytetowe paczki nadane przez Amazon.

The Markup: badanie ekranu wyników wyszukiwania Google

Organizacja non-profit The Markup wykonała badania wyników wyszukiwania w Google pod względem powierzchni ekranu, jakie zajmują organiczne wyniki wyszukiwania w porównaniu do powierzchni zajętej przez Google'owe produkty. Wynik: pierwsze ekrany większości wyników wyszukiwania zawierały mniej niż 75% organicznych wyników.

Apple nie traktuje równo wszystkich developerów w App Store

We wspomnianych przez nas wcześniej perypetiach dotyczących prowizji, jaką zbiera Apple za płatności dokonane w aplikacjach na iOS, Apple bronił się stwierdzeniem, że traktuje wszystkich twórców aplikacji tak samo, i nie robi wyjątków. Jednak okazało się, że Amazon płaci Apple'owi o połowę mniejszą prowizję, niż inni deweloperzy. Tak to czasem bywa, że najbogatsi płacą najmniej.

Apple vs prawo do naprawy

Jak donosi serwis iFixIt, Apple umyślnie blokuje publikację instrukcji naprawy urządzeń, które sprzedaje oraz aktywnie lobbuje przeciwko wprowadzeniu regulacji tzw. „Right to Repair”.

Naprawa roweru stacjonarnego za 2000$ za pomocą Raspberry Pi za 10$

Rowery do ćwiczeń firmy Flywheel zostały zdalnie pozbawione niektórych funkcjonalności. Jeden sprytny użytkownik przywrócił te funkcjonalności za pomocą przystępnego cenowo minikomputera Raspberry Pi. Producenci rowerów go nienawidzą!

Redakcja: Urszula Modrzyk